O Raportach

Raport – to przegląd ogłoszeń z polskich portali aukcyjnych.

Co robię jako twórca i redaktor działu „moto”?

Ciągle przeglądam… i aukcję, które uznam za najciekawsze, kompiluję w Raport – zwykle 2x w tygodniu. Przeglądam wszystkie samochody wyprodukowane do 2000r, które wchodzą na polskie portale ogłoszeniowe.

Formy dostępu do “Raportu”.

Jeśli założysz konto, to uzyskujesz dzięki temu darmowy dostęp do najnowszego raportu. Jeśli nie założysz konta to i tak masz dostęp do wszystkiego (poza najnowszym raportem).

Jakich samochodów szukam – tym samym, jakie wrzucam do raportu?

Nie mam sztywnych ram. Wiem, że gusta są różne, każdy lubi co innego. Dlatego staram się tworzyć obraz rynku, tak aby użytkownik mógł znaleźć z jednej strony, to czego szuka a z drugiej, może zainspirować się czymś innym …zaraz obok. Lubię znajdować samochody, które mnie dziwią i robią tzw. efekt wow. Każdy takie lubi. Ja do tego lubię przeglądać… postanowiłem robić to systematycznie i wrzucam to, co uznam za warte uwagi.

Co gwarantuję, a czego nie gwarantuję.

Gwarantuję, że lubię to co robię i mam z tego sporo frajdy, dlatego podchodzę do przeglądania z sercem, w końcu szukam tez samochodów dla siebie – Nie gwarantuję aktualności ogłoszeń, które dostaniesz w zestawieniu, zdarzają się przecież “kwiatki”, które znikają po kilku godzinach. Nie jestem też w stanie zagwarantować, że treść ogłoszenia ma jakiekolwiek pokrycie z rzeczywistością. Jacy są sprzedawcy, raczej każdy wie.

Z pozdrowieniami, Filip Drozdowski

Jak zbudowany jest raport i jak go czytać (praktyczne wskazówki).

  • Ceny są w opisie ujęte w nawias: „… (xx.x) …”.
  • Ceny są zaokrąglone w górę, zwykle do pełnych tysięcy. Dajmy sobie spokój z końcówkami typu 9.99 zł, ponieważ najczęściej i tak podlegają one negocjacji.
  • Samochody pogrupowane są w dekady, od góry: “Lata 80/90”, “Lata 60/70” i zupełnie na dole “Lata 50 i starsze”
  • Ceny w każdym z poszczególnych działów, ułożone są od najwyższej, najwyżej do najniższej, najniżej.
  • Nie ma jeszcze wyszukanych opcji wyszukiwania, ale świetnie sprawdza się „ctrl+F” !!! 😉 (ew. „cmd+F”), więc jeśli interesuje Cię coś konkretnego, możesz użyć tej kombinacji. Jeśli interesują Cię np. tylko samochody w bardzo dobry stanie, albo tylko te w oryginalnym/pierwszym lakierze – wyszukaj “bdb.”, albo “org.”. Wyszukiwarka podświetli Ci wtedy wybrane pozycje (szczególnie wygodne na komputerze).
  • Warto zapisać się do naszego newslettera – wszystkie nowości na naszej stronie w jednym miejscu.
  • Zdecydowanie warto zerknąć do naszej bazy dany! Można na jej podstawie wycenić swój samochód, ocenić atrakcyjność oferty, którą sami się interesujemy lub nawet wyznaczać trendy cenowe, weryfikując czy średnie ceny danych modeli rosą, czy maleją w czasie (na razie dostępna jest wersja beta).
  • Mamy swój kanał na YouTube, zapraszamy do oglądania

[wcp-carousel id=”99″]