6.01.2019 (#286)

– włoski Fiat 126 “Silver” – wersja mocno limitowana.
– Mercedes W140 S320 z 94r. – sensownie opisany za niewygórowaną kwotę.
– MG MGA z 58r.
– Mercedes T1 (kaczka) z minimalnym przebiegiem w świetnym, prawdopodobnie oryginalnym stanie.
– Dwa bardzo drogie duże Fiaty, stare roczniki świeżo po renowacji, ale do ceny nie jestem przekonany i radzę uważać, choć o alternatywę trudno…
Oto samochody, których ogłoszenia przestały być aktualne przed upływem +/- 3 dni (z raportu 01.01):
– Mercedes R129 SL500 326hp 91r. (66) raczej org. bdb. 118 000km. z Japonii.
– Chevrolet Corvette 5.7l 220hp 75r. (65)
– Fiat 126 0.6l 73r. (17.5) raczej org. zmiana ceny o 2.5tys w górę.
– Renault 4 tl 0.8l 34hp 78r. (8.8) brak opisu, ale wygląda dobrze.
– Fiat 500 Replika Abarth 75r. (55) odrestaurowany.
– Mercedes W124 E400 AMG S3 312hp 94r. (83) org. może byc, że do renowacji. 207 000km.
  • Legenda:

( )
– w nawiasie jest cena, to co po nim:
brak opisu dotyczącego stanu
– to już spora dawka informacji, ponieważ jeżeli jest tam pusto to znaczy, że samochód jest w stanie dobrym, nie wymaga większego wkładu finansowego, ani remontu, ale nie jest też w stanie bardzo dobrym czy fabrycznym, lakier nie jest oryginalny (lub nie ma o tym mowy w opisie) a przebieg jest nieudokumentowany.
org
– oznacza, że samochód ma pierwszy lakier oraz nie był remontowany, samo „org” nie specjalnie odnosi się do stanu w jakim jest samochód, jeśli stan jest bardzo dobry, będzie oznaczony też jako „bdb”. Jeśli jest samo „org” to stan tego samochodu jest taki jak w przypadku braku opisu (- patrz punkt 1).
bdb
– oznacza brak wkładu finansowego. W przypadku bardzo starego samochodu, może też oznaczać, że był on odrestaurowany już dość dawno temu, ale trzyma się w świetnej kondycji. Samo „bdb” nie oznacza, że samochód ma np. fabryczny lakier.
Odrestaurowany
– oznacza, że samochód był rozebrany i przywrócony do stanu fabrycznego, lub prawie fabrycznego. Nie ma oryginalnego lakieru itd.
do renowacji
– oznacza naprawy nie kwalifikujące się jako remont np. naprawy tapicerskie, lakiernicze, czy mechaniczne, taki samochód zwykle jest na chodzie i „trzyma linię”.
w trakcie renowacji
– to co powyżej tyle, że w trakcje prac.
do remontu
– oznacza, że trzeba go rozebrać do śrubki i złożyć jeszcze raz, zwykle nie na chodzie, oraz do dużego wkładu finansowego.
do odbudowy
– oznacza, że bardziej go nie ma niż jest, zwykle niekompletny. Tak zwane zgliszcza 🙂
anglik
– oznacza kierownicę po prawej stronie.
przebieg
– jeśli jest napisany, oznacza, że jest również udokumentowany
1 wł.
– poza oczywistym znaczeniem, może być też synonimem bardzo dobrze udokumentowanej historii będąc np. cały czas w jednej rodzinie. Nie opisuje w ten sposób samochodów „sprowadzonych od 1 właściciela w Niemczech” bo to zwykle bardzo trudno zweryfikować…
wł. od 12 lat
– znaczy, że aktualny właściciel jest w posiadaniu samochodu od 12 lat.
Fabryczny
– oznacza tzw. wehikuł czasu (w moim rozumieniu tego słowa), przebieg nie przekracza kilkuset km ew. kilku tysięcy. Ma pierwsze: opony, olej w silniku, wszystkie nalepki, lakier, zabezpieczenia i dokumenty.
Zmiana ceny o…
– to wynikająca z wgląda w historię aukcji zmiana ceny, dostępna w menu “Zmiana ceny o…” Czyli różnica cen w przypadku gdy ten sam właściciel wystawia to samo auto w innej cenie.