Raport nr 299 z dnia 29.01.2019

Lata 80/90:

– Maluch w fabrycznym, prawie bezprzebiegowym stanie, którego użytkownikiem była Pani bez prawa jazdy 😉
– Mercedes 1000SEL W126.
– Ford Mustang Fastback GT 6.4l z 68r.
– BMW Z3 Cabrio 2.8l
– Ferrari Mondial Cabrio – za przeproszeniem, tak chujowej aukcji to dawno nie widziałem… nie dość, że opis zawiera całe 3 słowa, to jeszcze są w nim błędy. Na zdjęciach silnika i karoserii widać oznaczenia 3.2l, lecz w tabelce z danymi tech. widnieje 3.0l o mocy 265hp (źródła podają różne wartości, ale 265hp najbliżej jest do 3.2l). Na dodatek cena… Takie ogłoszenie to może nie tyle co splunięcie klientowi w twarz, ale pod nogi już chyba tak. Wrzucam go tutaj bo to “raport”… ale na moje oko szkoda czasu.
– Jest też Gelenda G500 na czarnych blachach z totalnym brakiem opisu…
Oto samochody, których ogłoszenia przestały być aktualne przed upływem +/- 3 dni (z raportu 22 i 23.01):
– Chevrolet Astro 4.3l 92hp 94r. (26.5)
– Porsche 928 4.5l 240hp 81r. (27.5) słaby opis, raczej do renowacji.
– FSM Fiat 126p 85r. (8.6) raczej bdb.
– Bentley Continental R Coupe Mulliner Park Ward 6.7l 400hp 94r. (259) opis lakoniczny, aczkolwiek wygląda jak milion dolarów… zmiana ceny o 10tys w dół.
  • Legenda:

( )
– w nawiasie jest cena, to co po nim:
brak opisu dotyczącego stanu
– to już spora dawka informacji, ponieważ jeżeli jest tam pusto to znaczy, że samochód jest w stanie dobrym, nie wymaga większego wkładu finansowego, ani remontu, ale nie jest też w stanie bardzo dobrym czy fabrycznym, lakier nie jest oryginalny (lub nie ma o tym mowy w opisie) a przebieg jest nieudokumentowany.
org
– oznacza, że samochód ma pierwszy lakier oraz nie był remontowany, samo „org” nie specjalnie odnosi się do stanu w jakim jest samochód, jeśli stan jest bardzo dobry, będzie oznaczony też jako „bdb”. Jeśli jest samo „org” to stan tego samochodu jest taki jak w przypadku braku opisu (- patrz punkt 1).
bdb
– oznacza brak wkładu finansowego. W przypadku bardzo starego samochodu, może też oznaczać, że był on odrestaurowany już dość dawno temu, ale trzyma się w świetnej kondycji. Samo „bdb” nie oznacza, że samochód ma np. fabryczny lakier.
Odrestaurowany
– oznacza, że samochód był rozebrany i przywrócony do stanu fabrycznego, lub prawie fabrycznego. Nie ma oryginalnego lakieru itd.
do renowacji
– oznacza naprawy nie kwalifikujące się jako remont np. naprawy tapicerskie, lakiernicze, czy mechaniczne, taki samochód zwykle jest na chodzie i „trzyma linię”.
w trakcie renowacji
– to co powyżej tyle, że w trakcje prac.
do remontu
– oznacza, że trzeba go rozebrać do śrubki i złożyć jeszcze raz, zwykle nie na chodzie, oraz do dużego wkładu finansowego.
do odbudowy
– oznacza, że bardziej go nie ma niż jest, zwykle niekompletny. Tak zwane zgliszcza 🙂
anglik
– oznacza kierownicę po prawej stronie.
przebieg
– jeśli jest napisany, oznacza, że jest również udokumentowany
1 wł.
– poza oczywistym znaczeniem, może być też synonimem bardzo dobrze udokumentowanej historii będąc np. cały czas w jednej rodzinie. Nie opisuje w ten sposób samochodów „sprowadzonych od 1 właściciela w Niemczech” bo to zwykle bardzo trudno zweryfikować…
wł. od 12 lat
– znaczy, że aktualny właściciel jest w posiadaniu samochodu od 12 lat.
Fabryczny
– oznacza tzw. wehikuł czasu (w moim rozumieniu tego słowa), przebieg nie przekracza kilkuset km ew. kilku tysięcy. Ma pierwsze: opony, olej w silniku, wszystkie nalepki, lakier, zabezpieczenia i dokumenty.
Zmiana ceny o…
– to wynikająca z wgląda w historię aukcji zmiana ceny, dostępna w menu “Zmiana ceny o…” Czyli różnica cen w przypadku gdy ten sam właściciel wystawia to samo auto w innej cenie.