Aktualne zestawienie pojawi się tu dopiero po 3 dniach… Jeśli nie chcesz czekać, możesz zapisać się do naszego newslettera pisząc na moto@zdzis.com "Hej! dopisz mnie do newslettera". Będziesz miał dzisiejsze zestawienia na swoim mailu :-) – codziennie za darmo.

Mayones Maestro

Mayones to gitara, zdecydowanie wyjątkowa. Jestem gitarzystą i ten instrument na samym początku o mało mnie nie zabił… Zakrztusiłem się kawą przy śniadaniu nienażarty! Dlaczego? To proste. Mayones to polska firma z dość mocno ugruntowaną pozycją na światowym rynku a model Maestro to ich flagowiec. Dzisiaj o tyle trudno powiedzieć ile kosztuje, że nie jest produkowany seryjnie, tylko powstaje w kilku egzemplarzach rocznie na specjalne zamówienie. Rozmowa zaczyna się od 20 000zł…
To nie koniec.
Egzemplarz, który o mało nie zabił mnie kawą okazał się nie mieć numeru seryjnego (przestrzegł mnie przed tym sprzedawca mówiąc, że to pierwszy kiedykolwiek wyprodukowany egzemplarz, powstały jeszcze przed oficjalną PIERWSZĄ sztuką – jakoś nie chciało mi się w to wierzyć),  zadzwoniłem do siedziby firmy Mayones (w Gdańsku), wysłałem im zdjęcia i okazało się, że sprzedawca nie kłamał, to pierwszy powstały kiedykolwiek Mayones Maestro. Zrobili go w czasach kiedy nie posiadali jeszcze prawie żadnych maszyn… Protoplasta chociażby gitary sygnowanej przez śp. Jarka Śmietanę. Spytałem czy z racji braku numeru seryjnego dostanę od nich oficjalny papier autentyczności.
Następnego dnia byłem  w Gdańsku, odwiedziłem rodzinę, odebrałem gitarę a w siedzibie firmy papiery autentyczności.
Mayones kosztował 3000zł.

Filip Drozdowski


Next Post

Previous Post

Partnerzy:

© 2018 zdzis.com Moto

Theme by Anders Norén