11.12.2018 (#275)

– Mercedes 190SL z 60r. – jest fatalnie opisany i bardzo trudno o ocenę tego co się widzi na zdjęciach.
– BMW E34 525 z 90r. z udokumentowanym przebiegiem 188 000km i chyba w bardzo dobrym stanie za mniej niż 10tys …ah ten brak gotówki.
– BMW E36 318IS – ja wiem…. to jeszcze za młode i do tego compact, ale w takim stanie ?!
– BMW E23 745 – wersja turbodoładowana, bardzo bogato wyposażone, ale i ze sporym nakładem pracy do wykonania…
– Citroen DS23 – “w naszej rodzinie od 40 lat”, wygląda bardzo dobrze.
– Mercedes W123 230TE z 85r. – od właściciela, który ma go od 10 lat.
– Mercedes W123 230CE – z dokumentami na 275 000km, w bardzo dobrym, chyba oryginalnym stanie.
1. Cadillac DeVille 270hp 57r. (39) do remontu.
2. Land Rover Discovery 3.9l 95r. (19) org. bdb. 1wł. 058 000mil. wersja USA – od nowości w PL. Vin: SALJN1248SA120601
3. Honda Prelude „V-tec” „4WS” 2.2l 185hp 92r. (12) org. może byc, że bdb. 111 000km.
  • Legenda:

( )
– w nawiasie jest cena, to co po nim:
brak opisu dotyczącego stanu
– to już spora dawka informacji, ponieważ jeżeli jest tam pusto to znaczy, że samochód jest w stanie dobrym, nie wymaga większego wkładu finansowego, ani remontu, ale nie jest też w stanie bardzo dobrym czy fabrycznym, lakier nie jest oryginalny (lub nie ma o tym mowy w opisie) a przebieg jest nieudokumentowany.
org
– oznacza, że samochód ma pierwszy lakier oraz nie był remontowany, samo „org” nie specjalnie odnosi się do stanu w jakim jest samochód, jeśli stan jest bardzo dobry, będzie oznaczony też jako „bdb”. Jeśli jest samo „org” to stan tego samochodu jest taki jak w przypadku braku opisu (- patrz punkt 1).
bdb
– oznacza brak wkładu finansowego. W przypadku bardzo starego samochodu, może też oznaczać, że był on odrestaurowany już dość dawno temu, ale trzyma się w świetnej kondycji. Samo „bdb” nie oznacza, że samochód ma np. fabryczny lakier.
Odrestaurowany
– oznacza, że samochód był rozebrany i przywrócony do stanu fabrycznego, lub prawie fabrycznego. Nie ma oryginalnego lakieru itd.
do renowacji
– oznacza naprawy nie kwalifikujące się jako remont np. naprawy tapicerskie, lakiernicze, czy mechaniczne, taki samochód zwykle jest na chodzie i „trzyma linię”.
w trakcie renowacji
– to co powyżej tyle, że w trakcje prac.
do remontu
– oznacza, że trzeba go rozebrać do śrubki i złożyć jeszcze raz, zwykle nie na chodzie, oraz do dużego wkładu finansowego.
do odbudowy
– oznacza, że bardziej go nie ma niż jest, zwykle niekompletny. Tak zwane zgliszcza 🙂
anglik
– oznacza kierownicę po prawej stronie.
przebieg
– jeśli jest napisany, oznacza, że jest również udokumentowany
1 wł.
– poza oczywistym znaczeniem, może być też synonimem bardzo dobrze udokumentowanej historii będąc np. cały czas w jednej rodzinie. Nie opisuje w ten sposób samochodów „sprowadzonych od 1 właściciela w Niemczech” bo to zwykle bardzo trudno zweryfikować…
wł. od 12 lat
– znaczy, że aktualny właściciel jest w posiadaniu samochodu od 12 lat.
Fabryczny
– oznacza tzw. wehikuł czasu (w moim rozumieniu tego słowa), przebieg nie przekracza kilkuset km ew. kilku tysięcy. Ma pierwsze: opony, olej w silniku, wszystkie nalepki, lakier, zabezpieczenia i dokumenty.
Zmiana ceny o…
– to wynikająca z wgląda w historię aukcji zmiana ceny, dostępna w menu “Zmiana ceny o…” Czyli różnica cen w przypadku gdy ten sam właściciel wystawia to samo auto w innej cenie.